Тренінг

Дата: 5 лютого 2017 о 19:31

ЗАНЯТТЯ 7

ПРАВА ОСОБИСТОСТІ БАТЬКІВ

Мета: знайомство з поняттям «психологічні права особистості»; усвідомлення необхідності встановлення рівноправних взаємин c дитиною; оволодіння навичкою використання «Я-висловлювань» для вирішення проблем, які безпосередньо стосуються життя батька.

Обговорення домашнього завдання

Аналіз дитячих малюнків проводиться психологом за методикою «Кінетичний малюнок сім'ї». Однак набагато ефективніше c точки зору завдань тренінгу обговорити суб'єктивні переживання батька у зв'язку c малюнком дитини, сприйняття цього малюнка іншими учасниками.

Психологічна розминка

B якості розминки для цього заняття використовується вправа з тілесно-орієнтованої терапії, що дозволяє на тілесному рівні відчути необхідність рівноправного співвідношення навантаження для побудови гармонійних міжособистісних відносин.

Вправа 1. «Парне присідання». Батьки працюють в парах: необхідно стати один до друry спиною, спершись o партнера так, щоб і одному, і іншому було досить зручно. Потім без допомоги рук пари повинні присісти і встати, що можливо зробити тільки при рівномірному розподілі навантаження між учасниками взаємодії.

Усвідомлення ступеня рівноправності в актуальних взаєминах c дитиною

Вправа 2. «Про кого я дбаю». Необхідно скласти список людей, o яких кожен учасник дбає на даному етапі свого життя. Як правило, люди забувають внести в цей список себе, на що і покликане звернути увагу дану вправу.

Вправа 3. «Ваги обов'язків». Пропонується скласти два списки: перший - «Мої обов'язки по відношенню до дитини»; другий - «Обов'язки дитини по відношенню до мене». Зіставлення, «зважування» етик списків дає привід для обговорення ступеня справедливості сформованої ситуації.

Турбота батька o собі - необхідна умова гармонійних взаємин c дитиною.

Вправа 4. «Мозковий штурм». Група ділиться на дві команди, кожна з яких повинна протягом певного часу привести якомога більше аргументів на полизу тези: «Піклуючись o собі, ми піклуємося o своїй родині».

Вправа 5. «Подбай o своєму внутрішньому ре Бенке». Ця вправа в техніці психосинтезу проводиться на тлі розслабленого стану і спрямоване на інтеграцію его-стану «фрустрированная, дитя»,

Способи подбати o самому собі

Вправа 6. «Лавина». Ця вправа описано в книзі Зімбардо: «Уявіть, що ваш будинок занесло снігом під час вихідних, ви не можете ні вибратися, ні Зв'язок c ким-небудь, ні отримати допомогу раніше понеділка. Ви зовсім одні, у вас немає ніяких обов'язків, ніякої домашньої роботи. Придумайте, як ви використовуєте цю критичну ситуацію, щоб створити собі веселе проведення часу. У вас є гарна їжа, вино, музика, книги, ігри, гаряча вода, ручка і папір, але немає телевізора і радіо ». Після того як робота завершена, учасникам пропонується здійснити ці плани в найближчий вихідний: «Чи варто чекати, коли ваш будинок занесе снігом?»

B процесі обговорення цієї вправи батьки складають список вподобаних їм способів подбати o собі.

Вирішення проблем, що безпосередньо торкається життя батька.

Батьки знайомляться c принципами складання «Я-висловлювань» для вирішення своїх проблем.

Підведення підсумків заняття. «Підтримка».

Домашнє завдання

1) Щодня дбати o собі.

2) Обговорити на сімейній раді питання o більш справедливому, рівноправному розподілі обов'язків у родині.

3) Запропонувати дитині подумати, як можна піклуватися o батьках.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.