Підвищення самоповаги дітей

Дата: 5 лютого 2017 о 19:34

ЗАНЯТТЯ 5

Підвищення самоповаги дітей

Мета: знайомство c концепцією ефективного та неефективного схвалення, c поняттям неформального спілкування; навчання навичкам підтримки, закріплення навичок активного слухання; усвідомлення ролі дитини в сімейній структурі.

Обговорення домашнього завдання

При аналізі дитячих історій o випав з гнізда пташенята звернути увагу на дієслова, які часто відбивають типові стратегії реагування в небезпечній, психотравмуючої ситуації. Цікаво порівняти ці стратегії y дітей та їх батьків. Ефективність цих стратегій багато в чому залежить від рівня самоповаги індивіда.

Психологічна розминка

B якості розминки на цьому занятті підходить будь психогімнастичних вправ, що сприяє позитивному самосприйняття. Ми пропонуємо лише один з безлічі можливих варіантів.

Вправа 1. «Свято хвальків». Протягом хвилини необхідно назвати якомога більше позитивних ефектів для групи від своєї участі в її роботі. Змагальний контекст цієї вправи дозволяє батькам розкріпачитися, творчо підійти до пошуку свого нового вклaда в груповий процес. Таким чином відкривається поле для усвідомлення ролі дитини в створенні і збереженні сімейної атмосфери.

Способи підвищення самоповаги дітей

Наші зауваження і спілкування без слів допомагають дітям або бути задоволеними собою, або відчувати себе.

Вправа 3. Неформальне спілкування ». Группa ділиться на« батьків »і« дітей ». «Діти» виходять за двері, кожен вигадує проблему, c якої він хотів би звернутися до «батькові». «Батьки» ж отримують інструкцію не реагувати на прохання дитини під приводом зайнятості, втоми і т.п. Протягом декількох хвилин йде рольове програвання ситуацій. Потім учасники міняються ролями. Однак нові «батьки» отримують протилежний інструкцію: відреагувати на слова дитини максимальною увагою, чуйністю, запропонувати свою допомогу і підтримку. Обговорення почуттів учасників завершується визначенням понятті формального (закритого, байдужого, нещирого) і неформального (відкритого, емпатійного, щирого) спілкування.

Важливим батьківським умінням є ефективне схвалення або підтримка. Якщо похвала спрямована на оцінку особистості людини, ставить цю оцінку в пряму залежність від результатів діяльності і тим самим знижує самооцінку у разі невдач, то підтримка спрямована на визнання проміжних результатів і особистісного внеску в їх досягнення. Тим самим вона сприяє підвищенню самоповаги дитини і дорослого.

Вправа 4. «Похвала і підтримка». Батьки працюють в парах. Протягом 5-7 хвилин кожній парі необхідно придумати приклади за наступною схемою: Ситуація - Похвала - Підтримка.

Підведення підсумків заняття «Підтримка».

Домашнє завдання

1) Застосувати на практиці способи неформального спілкування, підтримки.

2) Провести сімейну раду з приводу планів на вихідний день.

3) Скласти список проблем у взаєминах c дитиною.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.